Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Twoje dziecko ma problem z wymową? Pomoże neurologopeda dziecięcy Jelcz-Laskowice

Dyskleksja i jej leczenie

Mimo że o dysleksji nierzadko myśli się jako o niedbalstwie dziecka czy braku konsekwencji rodziców, to jednak jest ona prawdziwym, ograniczającym porozumiewanie się przypadłością. Nie należy wobec tego radzić się artykułami na forach internetowych lub podpowiedziami sąsiadek, musisz odnieść się w kierunku faktów medycznych, gdy tylko rozpoczynamy widzieć dziwne sygnały. O ile ciężkie do przezwyciężenia notorycznym trenowaniem komplikacji w pisaniu i czytaniu zdarzają się na początku nauki, to warto jednak skonsultować się ze specjalistą.

Neurologopeda

Neurologopeda pomoże stwierdzić kierunek dolegliwości dziecka, lecz przede wszystkim zaproponuje lekcje, za sprawą których łatwiej będzie o postępy w edukowaniu i codziennym egzystowaniu. Należałoby zwracać uwagę, że samodzielne sposoby pokonania dysleksji są nierzadko ogromnie obciążające dla pacjenta, gdyż wiążą się nierzadko z kilkugodzinnym, ciężkim spędzaniem czasu nad książkami. Pomimo iż kurację należałoby zacząć najwcześniej jak to możliwe, to trafną diagnozę stwierdza się na ogół nie wcześniej niż po 10 roku życia, kiedy postęp kwalifikacji odpowiedzialnych za pisanie a także czytanie, uważa się zazakończony.


Terpia dysleksji, terapia ręki, nauka czytania sylabami

Terapia dysleksji to strategia, jaka jest regularna. Nie czas trwania, a częstotliwość terapii determinuje bowiem o wypracowaniu pomocnych modeli w czytaniu oraz pisaniu małych uczniów. Ogniskuje się zarówno na ćwiczeniach ręcznych (jak terapia ręki), jak i właśnie tych złączonych z wymową. Najmłodsi powinni czytać na głos, z kolei nauka czytania sylabami, tym wyższe zapewnia rezultaty, im prędzej jest zapoczątkowana. Na terapii pracuje się także nad koordynacją psychoruchową i metodami pomagającymi się skoncentrować. Dziecku stara się zapewnić kompleksowy progres, a jednocześnie wyeliminować kolejne problemy ruchowe lub lingwistyczne. Żeby skorzystać z edukacji, nie trzeba koniecznie udawać się do odpłatnego gabinetu, dlatego że wiele szkółzapewnia konsultacje logopedyczne. Przed podjęciem takiej decyzji można również udać się na testy profilaktyczne w poradni słuchu będź okulisty. Problemy z czytaniem i pisaniemzdołają mieć inne podłoże, z kolei dziecko nie potrafi jeszcze powiedzieć opiekunom problemów ze wzrokiem czy słuchem.

Dowiedz się więcej: terapia dysleksji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *