Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Oświetlenie dla Twojego domu – lampy w salonie Mera

W jaki sposób urządzić pokój dzienny?
Urządzenie pokoju dziennego nie jest proste. Nawet wielkie pomieszczenie może być trudno w taki sposób wyposażyć, żeby spełniało swoje funkcje, było zadbane, niemniej jednak w ładzie. W rzeczywistości sporo ludzi posiada tendencję do gromadzenia niepotrzebnych mebli do pokoju wyłącznie dlatego, że jest na nie miejsce. Są wprawdzie tego typu dekoracje oraz akcesoria, bez których nie wolno się obejść nawet w niedużym salonie. Jakie? Naturalnie są to lampy!

Dobre oświetlenie w salonie

Salon powinien być przede wszystkim porządnie oświetlony, dlatego że jest to pomieszczenie, w jakim spędzamy dużo czasu. Część światła przechodzi za pomocą okna, jednak jedynie przez kilka godzin dziennie. Zatem zawsze zasadne są lampy: światło główne jako lampa wisząca, kinkiety na bocznych ścianach czy lampy podłogowe, które doświetlą ulubioną kanapę bądź fotel do czytania książek. Co więcej lampy stojące zdołają byćdetalem dekoracyjnym, a nie tylko obiektem pełniącym funkcję doświetlenia.Dzięki zastosowaniu wielu miejsc świetlnych w salonie będzie ono padało równomiernie w każdy kąt pokoju przez co nie będzie punktów słabo oświetlonych oraz ciemnych np. kąty pomieszczenia. Przez to salon będzie sprawiał wrażenie przytulniejszegoi optycznie większy.

Dekoracje oraz akcesoria w salonie

Lampy podłogowe, kinkiety albo dominujące światło zdołają być także bonusami wystroju. Dotychczasowo istnieje niemało wzorów do wyboru od standardowych lamp na drewnianych nogach z abażurem, po metaliczne lampy wyglądające jak połączone ze sobą rury w stylu industrialnym. Z powodzeniem można nabyć też w lampy na trójnogu, jakie przypominają reflektor filmowy.

Z drugiej strony lampy wiszące mogą posiadać formę kryształowego żyrandolu w stylu glam czy też być po prostu splotem kabla z kolorowymi oprawkami na żarówki typu Edison z strojnymi pręcikami.Dlatego dotychczasowo lampy nie są wyłącznie obiektem, jaki powinnien równomiernie doświetlić cały pokój, jednak też zdołają być podwaliną do aranżacji wnętrza w konkretnym stylu albo ciekawym dodatkiem do uprzednio zaaranżowanego schematycznie wnętrza, jakie potrzebuje zaledwie nadania charakteru.

Wybierz najlepszą lampę do Twojego domu: lampy podłogowe,.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *