Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Kanadyjska wiza za pośrednictwem internetu

Uzyskanie wizy do Kanady wcale nie jest problemem bardzotrudnym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Bieżący artykuł to odpowiednia propozycja dla większości ludzi, które w najbliższym czasie planują polecieć do Kanady, ale nie mają podstawowego pojęcia jak zorganizować wizę.

Co musimy wziąć pod uwagę?? – Kanada wiza
Po pierwsze należy wspomnieć o tym, że wiza do Kanady> jest wymagana nie tylko w przypadku przyjazdu do tego ładnego państwa, jak podczas wycieczki przewozem. Polacy, którzypotrzebują udać się do Kanday wyłącznie w celach krajoznawczych nie potrzebują standardowej wizy. W Współcześnie niezbędny jestwyłącznie poświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), jaki wolno zorganizować internetowo, bez potrzeby wychodzenia zmiejsca zamieszkania.

eTa do Kanady online

Pozyskanie dokumentu eTA pochłania dokładnie kilkanaście minut i co najlepsze całość możesz przeprowadzić za pośrednictwem sieci internetowej. Elektroniczna wiza Kanada jest w takim przypadku kolosalną gospodarnością czasu, gotówki oraz dużych nerwów. By dostać niezbędne zaświadczenie trzeba wypisać specjalny wniosek, który, można znaleźć na www etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można znaleźć również na stronie ambasady Kanady, jednak niestety osiągalny jest tam wyłącznie w języku angielskim i francuskim. Po uzupełnieniu wniosku należy udzielić odpowiedzi na kilka łatwych pytań (np. czy byliśmy zatrzymani, czy mieliśmy relacje z osobami cierpiącymi na tuberkulozę itp.). Do uzyskania dokumentu eTA konieczny jest paszport i dodatkowo adres e-mail, na który uzyskamy zaświadczenie eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady to suma około 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Wpłaty należy rzecz jasna w wygodny sposóbzrobić internetowo za pomocą karty kredytowej. Pamiętać należy również o tym, że za sprawą eTA zdołamy w Kanadzie rezydować maksymalnie do 6 miesięcy. Warto dodać także o tym, że dokument istotny będzie przez okres 5 lat od wydania. Wyjazd odbywa się tylkona podstawie paszportu, skutkiem tego nie ma konieczności printowania pozyskanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do Kanady

Elektroniczną wizę można zarejestrować online zaledwie jeden raz,poszczególnej osobie. W praktyce implikuje to, że 5-cio osobowa rodzina podróżując do Kanady ma obowiązek uzupełnić formularz pięć razy. Jak nadmieniono u góry wiza jest ważna tylko przez okres 5 lat, ale jeżeli nasz paszport przedtem straci ważność, toautomatycznie wiza również przestanie posiadać moc prawną. Okres wyrabiania elektronicznej wizy zajmuje standardowo od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być ważny co najmniej 180 dni po dacie ukończenia podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *