Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Podróżujesz do Egiptu? Pamiętaj o wizie

Zapomnij o zimie!

Gdy za oknem jest ponuro i chłodno, gdy codzienna praca rodzi wyczerpanie oraz zniechęcenie, natomiast weekendy również nie dają relaksu, przychodzi pora na ucieczkę w bardziej przyjazne dla człowieka miejsce. Zimowy urlop w ciepłych krajach? Dlaczego nie – to współcześnie bardzo popularne oraz korzystne dla zdrowia rozwiązanie.

Obecnie propozycje biur zajmujących się załatwianiem urlopów a także wycieczek jest niezwykle obfita. Bez problemu możemy dotrzeć w umowne położenie na Ziemii, wybierając klimat jaki nam odpowiada, bądź typ podróży. Wyszuka się coś dla leniuchów nie wystawiających nosa poza hotel, dla turystów-amatorów chcących pozwiedzać okolicę, a także dla wielbicieli ekstremalnej przygody pragnących obejrzeć na przykład krater wulkanu czy lody Antarktydy.

Jednak większa część z nas, z powodów finansowych oraz logistycznych, wyselekcjonuje przetestowane i bardziej przystępne destynacje – choćby Północną Afrykę. W takim rejonie istnieje dużo intrygujących lokalizacji do odwiedzenia – Tunezja, Maroko, Egipt. Atrakcje osiągalne dla wycieczkowicza w tych państwach są wysokiej klasy, zaspokoją także zwykłego, wakacyjnego turystę i prawdziwego konesera.

Co zastaniemy na miejscu?

Po pierwsze słońce oraz wysokie temperatury! To bardzo ważne w zimie, gdy organizm oczekujący jest promieni a także kontaktu z błękitnym niebem. W każdym z tych państw znajdziemy też śliczne, rozległe plaże, a w Egipcie również rafę koralową, zachęcającą do nurkowania każdego amatora estetyki natury. Podróże na Saharę zagwarantują obcowanie z odmiennym rodzajem natury oraz pozwolą poznać rytuały regionalnej ludności. Warto wspomnieć także o zabytkach! W starożytnych państwach można znaleźć mnóstwo nadzwyczaj ciekawych miast oraz budowli. Piramidy w Gizie, Dolina Królów, Marakesz, Kartagina, itp. Któż z nas o nich nie słyszał i nie pragnął ich zobaczyć na własne oczy? Północna Afryka jest usiana końcówkami dawnych cywilizacji – Egipcjan, Rzymian, Arabów.

Globtroter z prostotą wybierze coś dla siebie – hotel najwyższej klasy, a jest w stanie ociupinę budżetowego? All-inclusive czyli sukurs do własną grabulę? Wsio zależy od nas. Ostaje na odwrót udać się na najbliższe lotnisko oraz zapomnieć o zimie.

Zoabcz więcej: Egypt e-Visa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *