Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Canberra – dumna stolica Australii

Jeżeli chodzi o wybieranie lokalizacji na wakacje, to Australia zwykle jest zaniedbywanym kontynentem. W żadnym wypadku nie chodzi w tym miejscu o to, iż posiadamy na temat tego kontynentu i zarazem państwa jakieś pejoratywne poglądy, jednak głównie o naszym podejściu decyduje fakt, iż po prostu niezwykle słabo znamy ten ląd. Jest on od Polski dość pokaźnie oddalony, i nie jest na tyle modny, abyśmy go co najmniej w jakimś stopniu zapoznali.

Zdecydowanie należałoby jednak to zrobić, albowiem może okazać się, że jest to dla nas upragnione miejsce i to nie jedynie na niedługi urlop. Canberra to dumna stolica Australii. Herb tego miasta jest naprawdę śliczny w związku z powyższym każdy, kto co najmniej niewiele zaciekawił się Australią, ma obowiązek ten piękny herb zobaczyć oraz poznać.

Australia ciekawostki

http://ivspro.pro-linuxpl.com/AUSTRALIA/img/sydney-1970604_1280.jpg
Australijskie ciekawostki są atrakcyjne dla każdego, przede wszystkim iż ten kontynent a dokładniej jego metropolia wypada nadzwyczaj ciekawie, kiedy zestawi się ją do naszej ukochanej Warszawy. Terytorium jakie zajmuje jest ogromne i znacząco większe od powierzchni dzisiejszej stolicy Polski, a pomimo tego nie wolno ogłosić, że przeważa w tym miejscu duży tłok, choćby dlatego, iż miasto to posiada istotnie mniej mieszkańców aniżeli Warszawa.

Gęstość zaludnienia w stolicy ujawnia również, jaka jest gęstość zaludnienia tego słonecznego państwa, gdyż na terenach poza metropolią mieszka mało osób. Jednak to, iż Australia nie posiada tylu mieszkańców co Chiny czy Indie nie świadczy pod żadnym, iż są tam zupełne pustkowia.

Zwierzęta Australii

http://ivspro.pro-linuxpl.com/AUSTRALIA/img/AustraliaETA082.jpg
Zwierzęta Australii nadzwyczaj entuzjastycznie zajmują wszystkie te obszary, na których nie ma ludzi. Kiedy piszę o zwierzętach, nie mam tutaj na myśli jedynie doskonale wszystkim znanych kangurów, ponieważ gatunków, które można tam powszechnie spotkać, jest więcej. Pięknym lecz niebezpiecznym ich reprezentantem jest diabeł tasmański, czyli zwierzę, z którym zapewne nikt nie chciałby doświadczyć bezpośredniego kontaktu, dlatego że jest to drapieżnik, a podziwianie go z bezpiecznej odległości przynosi niesamowite wrażenia.

Dowiedz się więcej: visa Australia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *