Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Sri Lanka – wczasy

Sri Lanka stolica:

Sri Lanka to małe państwo , które leży na wysepce Cejlon. Należy ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego kraju jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Stan rezydentów tego miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach byłej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Taki kraj ma niemało do zaprezentowania podróżnikom. Piękne ośrodki, dobre rarytasy i co najlepsze to mnóstwo miejsc do oglądania. Jedną z atrakcji jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Wybitnie malownicza budowla, którą najlepiej o zachodzie słońca, kiedy tamtejsi mieszkańcy, którzy są ubrani w białego koloru szaty pojawiają się z bębenkami, i grają gdy statua Buddy jest odsłaniany.

Następującą atrakcją jest szafirowa kopalnia. Na Sri lance jest co niemiara kopalni, bowiem lokalni tubylcy wypatrują szlachetnych kamieni, niepatrząc na ryzyko, które czyha na nich na każdym kroku. Zabawa dla podróżników, którzy wielbią mały dreszczyk adrenaliny na własnej skórze.
Kolejna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Wyglądem zbliżona do Safari w Afryce. Można w tamtym miejscu zobaczyć ptaki, słonie, krokodyle i inne roślinożerne. Jest tutaj pokusa dla osób, które lubią podróże egzotyczne i zwierzęta.

Dla entuzjastów zwierząt istotny do zobaczenia jest również „sierociniec dla słoni”. Jak nazwa sama wskazuje, trafiają tam słoniątka, jakie zostały osierocone przez rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z takiej niewoli jaka jest w cyrku. Jest tam kilkadziesiąt słoniowatych. Na co dzień odbywają wędrówki przez okoliczne wioski, Przebywają na wolności, i to pewno czyni największe wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

Aby odwiedzać Sri lankę, należy wpierw przejść poprawne szczepienia takie jak:

– Zapalenie mózgu zwanym „Japońskim”
– Dur brzuszny
– Zapalenie wątroby kategorii A i B
– Odra/Tężec/Różyczka/Błonica/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Oprócz tego wykonuje się jeszcze szczepienie zapobiegające żółtej gorączce, bodaj w tych stronach ona nie występuje, lecz wymagana jest w dokumentacji. Trzeba pamiętać też o w pełni wyposażonej apteczce, która jest niezbędna przy każdym wyruszeniu za granicę.

Dowiedz się więcej:
Sri lanka visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *