Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Podróż do Wietnamu – wiza, ciekawostki

W grupie państw, które należałoby odwiedzić w celach podróżnicznych znajduje się Wietnam. To kraj posiadający powyżej 90 milionów obywateli. Jest piętnastym krajem na świecie odnśnie populacji. Wietnam leży w południowo – wschodniej Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem oraz Kambodżą. Kraj ten jest niewiele większy od Polski.

Wskazane jest wiedzieć jakie ciekawostki kryje w sobie Wietnam. Jedna z nich to fakt, że znajduje się w tym miejscu ogromna liczba skuterów. Większość rodzin ma ich po kilka. W południe w aglomeracjach jest nadzwyczaj bezgłośnie, ponieważ po obiedzie Wietnamczycy mają w obyczaju ucinać sobie drzemkę.

Gdy udamy się do Wietnamu, to nie bądźmy zdziwieni, podczas gdy tubylcy będą nas wypytywać o wiek, stan cywilny i obywatelstwo. Jako że są to domyślne pytania zadawane cudzoziemcom. Turyści, jak i wszyscy inni mogą w wietnamskich knajpach napić się mrożonej herbaty serwowanej nieodpłatnie.

Do innych ciekawostek należy to, że 3/4 Wietnamczyków ma takie samo nazwisko, które jest zarówno imieniem. Podczas gdy oglądaliśmy filmy o Wietnamie nie uszło pewnie naszej uwadze fakt, iż jest w tym miejscu sporo zwierząt. Towarzystwo dzikich zwierząt, to jeden z powodów, dla których turyści przylatują do owego azjatyckiego kraju. Spotkać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, gnuśne, nosorożce, węże poza tym sporo innych zwierząt.

Wietnam, to także miejsce słynące ze wspaniałych budowli oraz świątyń. To państwo dla nas egzotyczne i dlatego nie wiemy czego oczekiwać. Wcześniej, gdy myśleliśmy o tym państwie, to na myśl napływa nam jedno skojarzenie – Wietnam wojna. Współcześnie już tak nie kojarzymy tego odległego od Polski państwa.

Ci którzy już podróżowali w to miejsce sądzą, że można się w nim zakochać. Przede wszystkim jest to bardzo rozciągnięty kraj. Powierzchnia Wietnamu pokrywa więcej niż 330 kilometrów kwadratowych. Kraj dzieli się na 58 prowincji. Wietnam jest krajem w dużej mierze rolniczym. Praktykuje się tu nie tylko ryż, ale także herbatę, tytoń, ananasy, i dodatkowo kawę. Jest to drugie państwo na świecie zaraz po Brazylii w zakresie uprawy kawy.

Źródło:
visa to vietnam .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *