Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Podróż do Indii – wiza, język, ludność

Symbole Indii

Jednym z najbardziej znanych narodów świata są Indie. Jest to kraj zlokalizowany w Azji Południowej. Jest 7 co do powierzchni państwem na świecie. Jego przestrzeń to 3 287 590 km2 . Indie to także 2 na świecie kraj, który ma największą ilość mieszkańców. Faktyczna liczba mieszkańców Indii to 1 316 896 000, a gęstość zaludnienia wynosi 390 osób/km2.
Głównymi miastami Indii są Mombaj, Delhi, Bangaluru bądź Kolkata.

Flaga Indii

Indie flaga, która reprezentuje owy kraj jest w barwach: szafirowym, białym oraz zielonym. Kolory te konotują męstwo oraz poświecenie, prawdę i pokój, pobożność, płodność oraz bohaterstwo. W centralnej części flagi widnieje tzw. dharma-czakry – okrąg prawości oraz praworządności. Cała flaga zwana jest Tirangą.

Godło Indii

Następnym symbolem Indii jest godło – rzeźba przedstawiająca kwiat lotosu. Skonstruowana jest ona z posągów czterech lwów, które konotują cztery szlachetne prawdy buddyzmu. Figury te ustawione są tyłem do siebie.

Język Indii

Językiem użytkowym w Indiach jest hindi i język angielski. Rodzimi rezydenci tego państwa porozumiewają się także językami przynależnymi do danego rejonu. Jest ich całkowicie 21.

Indie – religia

Indie religia, jaka panuje na terenie kraju to hinduizm. Podstawowymi wierzeniami tej religii jest przekonanie w to, że człowiek i jego przeznaczenie związany jest kurczowo ze wszechświatem. Każda jednostka doświadcza tułaczkę dusz a następnie odradza się w kolejnych uosobieniach. Definiowane jest to mianem reinkarnacji.

Indie zalicza się za jedne z najbardziej zróżnicowanych powierzchniowo państw. Konfiguracja teremu jest nadzwyczaj różnorodna. Na północy znajdują się pasma Himalajów, z kolei na zachodzie rozpościerają się nadmorskie kotliny. Dominującym klimatem Indii jest klimat zwrotnikowy przedzielony na kilka podklimatów. Powiązane jest to z przestronnym obszarem, który zajmuje ten kraj.

Złoża naturalne – Indie

Głównymi bogactwami naturalnymi Indii są: węgiel kamienny, ropa naftowa i rudy żelaza.
Indie mają również bardzo odpowiednio rozwiniętą infrastrukturę. Transport powietrzny a także kolejowy jest niezmiernie dobrze rozpowszechniony oraz udoskonalany z roku na rok. Znaczącym modułem gospodarki Indii jest również transport morski.

Więcej informacji: indian visa.

Indie – co warto wiedzieć przed podróżą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *