Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Elektroniczna wiza kanadyjska – eTA

Jak najszybciej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie wymaga wizy od obywateli Polski już od marca – 2008 r. Decyzję o przyjeździe do kraju oraz długości pobytu podejmuje urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

Praktycznie, kiedy dostajemy się do Kanady powietrzną drogą potrzebujemy posiadać obowiązującą eTA, czyli awizację elektroniczną wycieczki. Jest to osobliwy model dokumentu, który fachowo biorąc rzecz nie jest wizą, jednakże spełnia analogiczną funkcję.

Jak uzyskać wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczające jest wejść na stronę portalu kanadyjskiej ambasady i dodać zgodny wniosek. W rzeczy samej, jest on osiągalny w dwóch językach – francuskim i angielskim, bo to właśnie one obowiązują na terenach Kanady. Następnie, wystarczające jest uregulować względnie małą opłatę, innymi słowy siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W ciągu trzech dni, będzie uzgodniona decyzja, odnośnie potwierdzania eTA. Obowiązująca jest od razu i nie ma potrzeby drukowania jej.

Jeśli jednak zastanawiamy się jak zrealizować wniosek o eTA Kanada, najlepiej powierzyć będzie to zadanie profesjonalistom. Egzystują agencje pośrednictwa wizowego, które zdołają nas wyręczyć w uzyskaniu potrzebnych dokumentów. To właściwe wyjście na rzecz tych, którzy nie znają na tyle dobrze języka francuskiego czy angielskiego, żeby bez zarzutu uzupełnić konieczny formularz. Wiele osób zastanawia się nad eTA Kanada, w jaki sposób wypełnić wniosek, ale nie jest to uciążliwe zadanie, jeśli się zna języki. Wniosek tworzy się internetowo, bez wychodzenia z domu. Jest to niezwykle użyteczne rozwiązanie. Kontakt z profesjonalistami wspomoże w rozjaśnieniu wszystkich niepewności a także niedopowiedzeń.

W jaki sposób działa eTA?

Awizacja elektroniczna ważna jest przez 5 lat od okresu przekazania czy też do końca ważności paszportu, do którego została przypisana.

Można przebywać z jej pomocą w celach turystycznych bądź w tranzycie. Na takim rodzaju zezwolenia wolno przebywać w Kanadzie optymalnie sześć miesięcy. Gdy potrzebujemy więcej czasu, to konieczne jest wyjątkowe dopuszczenie od odpowiednich urzędników.

Powinno się też podkreślić, że przedostając się do Kanady morską drogą albo lądową, eTA nie jest konieczna.

Źródło:

get canada visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *