Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Skuteczna terapia dysleksji. Jelcz-Laskowice

Dzieci coraz częściej posiadają rozmaite wady, nad którymi trzeba pracować. Jeżeli się ich nie ćwiczy to zdołają one później powodować katastrofalne skutki. Nadzwyczaj często rodzice kierują atencję na progres rozwojowy własnego dziecka, poza tym stanowi to ich obowiązek. Jest to dobra reakcja, dlatego że zdołają oni wtenczas szybko odpowiedzieć na pewne zachowania dziecka, które nie są poprawne. Warto prowadzić rozmowę z maluchami oraz dowiadywać się jak im idzie w szkole.

Nauka czytania sylabami

Aby dziecko zainicjowało naukę czytania trzeba na początku nauczyć go samogłosek podstawowych, czyli takich które usłyszymy się najszybciej w wymowie dziecka. Po pewnym czasie dorzuca się kolejne samogłoski oraz układa z nich serie. O ile dziecko ogarnie serie samogłosek to trzeba przejść do spółgłosek, i w dalszym ciągu do łączenia samogłosek ze spółgłoskami. Dopiero po opanowaniu tych kwestii dziecko będzie umiało czytać całe słowa sekwencjami, czyli inaczej będzie potrafiło artykułować słowa.

Terapia dysleksji

Dysleksja u dziecka powoduje, iż robi pomyłki w trakcie pisania wyrazów. Pożądane byłoby jak najszybciej rozpoznać dysleksję, żeby uprzednio zacząć walkę z tą wadą. Żeby zdiagnozować u dziecka dysleksje należy je ciągle monitorować. Jeżeli myli ono pokrewne wyrazy, i również litery to można sądzić, iż nie wszystko jest tak jak powinno.

Terapia ręki

Terapia ręki jest pomocą dla dzieci, które mają problemy z kreśleniem konkretnych kształtów i z zamalowywaniem odpowiednich miejsc w kolorowance. Żeby zdiagnozować konieczność pójścia na terapię ręki pożądane byłoby oglądać własne dziecko, w ciągu powszednich zachowań tego typu jak zakładanie ubrań, jeżdżenie na rowerze, a także czy potrafi utrzymać skupienie na dłuższy czas. Jeżeli nie to powinno się wybrać się do specjalisty, który wesprze w określeniu przyczyny zachodzenia złych zachowań u dziecka.

Podsumowując, należałoby permanentnie monitorować swoje dziecko, w czasie codziennych zachowań i interweniować jeżeli spostrzega się pewne nieścisłości w zachowaniu dziecka.

Więcej informacji: terapia ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *