Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Dorabianie kluczy śląsk

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, zarówno jak inne elementy są w stanie się uszkodzić, każda część z której, zamek jest zbudowany, zależy od pobliskiego fragmentu.

Przyczyny awarii zamków

Najbardziej powszechną usterką jest zatrzymanie się zapadek wskutek wepchnięcia do zamka niepoprawnego klucza bądź klucza z wadliwymi ząbkami. Klucz, mimo wszytsko, całkiem łatwo jest zepsuć – wystarczy niewłaściwie go używać, jak na przykład otwierać nim kapsle od napojów czy też dokonywać nim odkręcania śrub. Zniszczony w tego typu sposób klucz nadzwyczaj łatwo zablokuje zamek, a nawet utknie w nim permanentne. Ten rodzaj popsucia jest nadzwyczaj trudny więc jeżeli chcemy by wada została naprawiona trzeba zadzwonić po ślusarza, który oszacuje skalę kłopotu, oraz naprawi czy też wstawi nowy zamek. Ślusarz trudni się także oczyszczeniem zamka, a także jego pielęgnacją. Te działania mają na względzie bezawaryjną pracę zapadek i również lepsze działanie całego mechanizmu.

Równie częstą przyczyną zatrzymania zamka w drzwiach jest złamanie się klucza w trakcie próby ich otwierania. Ta niekomfortowa sytuacja pociąga za sobą dodatkowe wydatki – oprócz usunięcia fragmentu klucza oraz odblokowania zamka za pośrednictwem ślusarza, istnieje niezbędność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w warsztatach ślusarskich bądź niewielkich punktach usługowych prowadzących między innymi sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na podstawie projektu podstawowego klucza czy też wkładki zamka. Jeżeli jest to zamek typu YALE, problem jest łatwy do rozwiązania, natomiast z zamkiem „Gerda” może być trudność. W sytuacji zepsucia zamka antywłamaniowego lepiej wymienić go na kolejny.

W każdej miejscowości wyszukamy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są pełną dobę, Jednym z miast w którym znajdziemy warsztaty ślusarskie są Katowice – metropolia województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie wyłącznie wyrabianie kopii zapasowych – to także sprzedaż zamków zarówno do drzwi domowych, jak i samochodowych, reperacja zablokowanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do mieszkań i do samochodów, czyszczenie i konserwacja zamków i mnóstwo innych prac.

Usługi ślusarskie są niezwykle cenione – bez tego profesjonalisty żaden zamek nie będzie działał poprawnie.

Więcej informacji:
dorabianie kluczy śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *