Home Menu

JOGA LIFE

blog o jogińskim stylu życia by Kasia

Kanada ciekawostki turystyczne

Jeżeli masz w życiu wybrać się tylko do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki krajoznawcze znajdziemy tam na każdym rogu. Kanada jest nadzwyczaj przestronnym państwem, zajmującym ponad połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla podróżników, bo oferuje zarówno atrakcje miejskie z bogatą ofertą kulturalną, ale przede wszystkim treściwość dzikiej przyrody. Punkty obowiązujące dla każdego turysty znajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – opisujemy kilka z nich.
Pamiętaj także o kanadyjska wiza

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się zanudzać w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miejscowości mają do zaoferowania wszystko, czego możemy oczekiwać od metropolii – bogatą ofertę kulturalną, świetne restauracje, zabytki, dzięki których zdołamy dowiedzieć się dużo o historii powyższego rozbrajającego kraju. Czołówka kanadyjskich miejscowości turystycznych to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Wszystkie z tych miast oddalone od siebie o tysiące kilometrów ma do zaoferowania zupełnie inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica daje nam na talerzu to, co najistotniejsze – historyczne budowle, olbrzymie biurowce, ale i muzea. Montreal, zwany kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to wielki biznes i głośne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o powiązaniach handlowych z Azją. I wreszcie spokojne i senne Calgary, furtka do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to kraj skrajności, jeżeli chodzi o pejzaż i atrakcje przyrodnicze. Górzyste krajobrazy, gęste lasy, pustynne bezdroża oraz wybrzeża oceanów – każdy odnajdzie tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością położony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Sprzymierzeńcy górskich krajobrazów w całości odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z romantycznych górskich widoków z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi jak z pocztówki. To imponujące miejsce, aby zaznajomić się z pięknem Gór Skalistych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *